Dachy zielone, Dachy odwrócone

Oferta Dachy z blachodachówki
dachy z blachodachówki

Dachy zielone Poznań

Dachy zielone to coraz popularniejsze rozwiązanie stosowane w przestrzeniach miejskich. Pozwalają na zwiększenie udziału zielonych terenów na gęsto zabudowanych i zaludnionych obszarach. Zielone dachy są współczesnym sposobem na ograniczenie zanieczyszczeń w powietrzu.

Zajmujemy się budową dachów zielonych. Najczęściej montuje się je na obiektach firmowych, apartamentowcach, centrach handlowych itd. Stworzenie zielonego dachu jest możliwe na konstrukcjach prostych i spadzistych. Obecnie dysponujemy również technologiami, które pozwalają na zminimalizowanie masy gotowego obiektu. Dzięki temu można zamocować go również na płaskich, mniej wytrzymałych dachach.


Bioróżnorodne dachy zielone

Przygotowujemy bioróżnorodne dachy zielone, które pozwalają na zachowanie mnogości gatunkowej w miastach. Na tworzonych przez nas konstrukcjach sądzimy przede wszystkim rozchodniki, które mają zdolność do pochłaniania zanieczyszczeń z powietrza. Możemy stworzyć również zielone dachy z roślinami, które przyciągają pszczoły i motyle. Dobieramy gatunki do przestrzeni, w której ma znaleźć się gotowa konstrukcja.

Dbamy o to, by dachy zielone były odpowiednio nawodnione. Stosujemy systemy zapewniające stały dostęp do wilgoci nawet w trakcie słonecznych miesięcy. Jednocześnie dbamy o to, by masa gotowej konstrukcji nie była zbyt dużym obciążeniem dla budynku.

Odprowadzanie wody na dachach zielonych

Wyposażamy nasze dachy zielone w systemy odprowadzania wody. Znajdują one zastosowanie zwłaszcza w trakcie bardziej ulewnych dni. Nadmiar wody zgromadzonej w podłożu mógłby bowiem doprowadzić do niszczenia dachu, a w efekcie – całego budynku. Najczęściej konstrukcje tego typu wyposaża się w orynnowanie lub rury przelewowe. Takie konstrukcje są stosowane w celach prewencyjnych. Działają tylko wtedy, gdy poziom wody staje się za wysoki i zaczyna zagrażać budynkowi oraz jego użytkownikom.

Dachy odwrócone w Poznaniu pod budowę ogrodów zielonych

Specjalizujemy się w budowie dachów odwróconych. To konstrukcje, w przypadku których hydroizolacja znajduje się bezpośrednio na dachu. Na niej układana jest izolacja termiczna. Na takie inwestycje najczęściej decydują się osoby, którym zależy na estetyce pokrycia. Najczęściej dachy odwrócone tworzy się tam, gdzie w okolicach znajdują się inne budynki z widokiem na najwyższe piętra sąsiednich obiektów.

Dachy odwrócone są wykorzystywane również do budowy ogrodów zielonych. Zapewniają one odpowiedni poziom wilgotności, a jednocześnie nie powodują przeciekania wody do budynku. Na dachach odwróconych można również ułożyć żwir czy budować tarasy. W takich konstrukcjach hydroizolacja nie jest wystawiona na działanie czynników zewnętrznych, dzięki czemu wolniej ulega zużyciu.

W naszej pracy najczęściej realizujemy dachy odwrócone lekkie. To konstrukcje, które nie powodują nadmiernego obciążenia budynku. Zwykle nacisk wynosi około 25kg/m2.

Jakie są największe zalety naszych ogrodów na dachach?

Zielone dachy cieszą się rosnącą popularnością nie bez powodu. Do największych korzyści płynących z tego rozwiązania warto zaliczyć:

  • możliwość obniżenia temperatury wokół budynku w gorące dni,
  • zdolność do usuwania zanieczyszczeń z powietrza,
  • ochronę dachu przed promieniowaniem UV,
  • wolniejsze starzenie materiałów bitumicznych,
  • lepszą ochronę cieplną w sezonie zimowym,
  • brak tworzenia się kałuż na prostych dachach,
  • możliwość pochłaniania fal akustycznych, powodując zmniejszenie hałasu w otoczeniu.

Dachy zielone są sposobem na poprawę warunków życia w mieście. Nie wymagają tworzenia dodatkowej przestrzeni na ziemi, dzięki czemu nie zajmują cennego miejsca. Pozwalają na wykorzystanie już istniejących powierzchni, wprowadzając odrobinę natury do miast. To także konstrukcje bardzo estetyczne. W wielu obiektach mieszkalnych zamienia się je w tarasy sprzyjające odpoczynkowi i rekreacji, a także naturalne punkty widokowe na szczytach wysokich bloków.

Budujemy dachy odwrócone w Poznaniu i okolicach. Współpracujemy m.in. z deweloperami i właścicielami firm.

Przeprowadzamy również remonty dachów z blachodachówki i zalecane prace konserwacyjne.